2023 m. gruodžio 19 d. Molėtuose, įmonėje „Teltonika“ įvyko išvažiuojamasis Trišalės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojai Rimtautas Ramanauskas, Ričardas Garuolis, valdybos narys Vincas Kunca, ekspertų teisėmis atstovas žiniasklaidai Darius Švenčionis ir Virginija Labunskaitė.
Apie šią lietuviško kapitalo įmonę papasakojo jos vadovas Paulius Rutkauskas, kuris pravedė ekskursiją po cechus ir parodė kokiomis sąlygomis dirba darbuotojai.
Įmonės „Teltonika“ padaliniuose Lietuvoje darbuojasi apie 600 darbuotojų, o visame pasaulyje su pardavimo ir priežiūros specialistais dar 2000 darbuotojų. Visa gamyba vyksta tik Lietuvoje Vilniaus ir Molėtų padaliniuose.
Molėtuose esančiame „Teltonikos“ padalinyje, kuris pradėjo veikti prieš metus, šiuo metu dirba daugiau nei 160 darbuotojų, iš kurių šimtas yra molėtiškiai.
Įmonė gamina prietaisus, skirtus elektromobilių įkrovimui ir geresniam interneto ryšiui užtikrinti, kai vienu metu prisijungia daug klientų. Įmonė gamina vienintelį pasaulyje širdies skilvelio virpesius matuojantį laikrodį.
Dauguma (98 proc.) šios įmonės gaminių eksportuojami po visą pasaulį. Gamyba kiekvienais metais auga apie 8-9 proc., todėl gamybinės patalpos Molėtuose pastatytos taip, kad ateityje čia dirbtų 500 darbuotojų.
P. Rutkauskas atskleidė, kad įmonė neketina įdarbinti užsieniečių iš trečiųjų šalių, nes pasak jo, lietuviai yra geriausi darbuotojai, dirbantys atsakingai ir kūrybingai. Jis atskleidė, minimalios algos didinimas, nemažina įmonės konkurencingumo, nes darbuotojų atlygimai yra didesni nei šalies vidutinis darbo užmokestis, o įmonės darbuotojų atlyginimai Molėtuose ir Vilniuje yra vienodi. Jis pažymėjo, kad darbuotojų stygiaus įmonė nejaučia, o ieškant 160 darbuotojų Molėtų padaliniui teko rinktis iš 1000 norinčių čia dirbti.
Įmonėje daug dėmesio skiriama užtikrinti saugias ir geras darbo sąlygas. Dauguma gamybinių procesų yra automatizuoti ir robotizuoti. Įmonė net įsigijo robotą, kad darbuotojams nereikėtų kilnoti vidutinio sunkumo dėžių. Šis robotas, pasak P. Rutkausko, kainavo kiek automobilis.
Įmonėje sudaromos sąlygos darbuotojams tobulėti. Vadovas papasakojo, kaip vienas darbuotojas pradėjęs dirbti dėžių pakuotojų, vėliau tapo roboto operatoriumi, po to šio roboto remontininku, o galiausiai pats pradėjo programuoti.
Darbuotojams apmokama pusę išlaidų maistui įmonės valgykloje, skiriama lėšų sveikatinimui, sportiniai veiklai, gimtadienio proga suteikiama laisva darbo diena.
„Teltonika“ gali būti geras pavyzdys Lietuvos darbdaviams, kaip gerbiant savo darbuotojus, sudarant jiems tinkamas darbo sąlygas, mokant orų atlyginimą, investuojant į šiuolaikinę įrangą galima sėkmingai vystyti pasaulinio lygio verslą.
Tačiau nepaisant to ką neseniai pamatė „Teltonikos“ įmonėje, darbdavių atstovė Aurelija Maldutytė prasidėjus Trišalės tarybos posėdžiui paragino Lietuvoje mažinti apribojimus įdarbinti visų profesijų darbuotojus iš trečiųjų šalių, nes tai, pasak jos, yra europinė politika, o Lietuvoje greitai dar daugiau trūks darbuotojų.
Sutarta šį klausimą apsvarstyti kitame Trišalės tarybos posėdyje.
Pasibaisėję nekokybišku Molėtų plentu darbdavių atstovai pasiūlė į kitą posėdį pakviesti Susisiekimo ministrą ir pakalbėti apie būdus kaip pagerinti Lietuvos kelių būklę.
R. Ramanauskui pasiūlius kitas Trišalės tarybos posėdis įvyks kitų metų sausio 23 dieną.