2021 m. rugpjūčio 17 d. įvyko Trišalės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, generalinis sekretorius Ričardas Garuolis.
Posėdyje buvos svarstomos Darbo kodekso pataisos, kurios panaikintų lauko priedus ir palengvintų nepasiskiepijusius darbuotojus nušalinti nuo darbo, o už testavimą dėl Covid -19 turėtų mokėti nuo šios ligos nepasiskiepiję darbuotojai.
Mokesčių inspekcija atskleidė, kad lauko priedai sudaro net pusę visų statybininkų atlyginimų. Lauko priedus gauna ir kitų profesijų darbuotojai, net tie, kurie dirba gamybinėse patalpose ir net administracijos darbuotojai, nes lauko priedai yra neapmokestinami. Todėl Vyriausybė svarsto lauko priedus arba panaikinti arba apmokestinti.
Darbadaviai siūlė šį klausimą atidėti kitam posėdžiui ir svarstyti tik sužinojus kaip lauko priedai mokami kitose valstybės. Visi darbdavių atstovai pasisakė prieš lauko priedų panaikinimą ar apmokestinimą, nes dėl mažumos darbdavių piktnaudžiavimų nereikia keisti nusistovėjusios tvarkos, o lauko neapmokestinamų lauko priedų panaikinimas mažintų Lietuvos verslo konkurencingumą, nes Lietuvos darbuotojų atlyginimai jau dabar yra per dideli.
Tačiau jiems prieštaravo profesinių sąjungų atstovai, teigdami, kad mokant neapmokestintus lauko priedus darbuotojai gauna mažesnes pensijas, socialines ir ligos išmokas. Statybininkų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas R.Garuolis lauko priedus pavadino įteisintais „vokeliais“, kuriuos darbdaviams leidžia mokėti valstybė, pati netekdama pajamų, kurių trūksta Krašto apsaugai, švietimui, sveikatos priežiūrai ir kt. Pasak jo, darbuotojai ir dabar kaip kintamąją atlyginimo dalį gauna įvairius priedus, tačiau jie yra apmokestinami.
Pritardama neapmokestinamų lauko priedų panaikinimui K.Krupavičienė pareiškė susirūpinimą, kad panaikinus lauko priedus, darbdaviai gali sumažinti darbuotojų atlyginius „į rankas“. Lauko priedų klausimo svarstymas atidėtas kitam Trišalės tarybos posėdžiui.
Daug ginčų sukėlė Vyriausybės Darbo kodekso pakeitimai, kurie darbuotojus skatintų darbuotojus skiepytis nuo Covid-19 ligos.
Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė, pristatydama įstatymų pataisas, teigė, kad norintiems dirbti darbuotojams sudaroma galimybė pasirinkti – pasiskiepyti nemokamai arba pasirinkti testavimą, už kurį atsiskaityti turėtų pats darbuotojas. A. Bilotienės-Motiejūnienės teigimu, projekte numatoma ir galimybė už testus atsiskaityti darbdavio lėšomis, jeigu būtų toks susitarimas tarp abiejų šalių.
Profesinių sąjungų atstovai tam prieštaravo, sakydami, jog už darbuotojų testus turėtų mokėti arba darbdavys, arba valstybė, nes kiekvienas darbuotojas moka mokesčius į Privalomojo sveikatos draudimo fondą.
K.Krupavičienė ragino valdžios atstovus daugiau kalbėtis su žmonėmis, o ne bandyti juos priversti skiepytis ir juos įžeidinėti, jei jie turi kitą nei Vyriausybė nuomonę, nes tokie veiksmai sukelia tik priešingą rezultatą, primindama neseniai vykusias riaušes prie Seimo.
Vieningos nuomonės šiuo klausimu nepavyko pasiekti, nes dalis darbdavių atstovų palaikė Vyriausybės siūlymus, dalis prieštaravo, o Vyriausybės atstovai savo nuomonės nepakeitė. Tačiau jie pažadėjo, kad sumažėjus sergamumui nuo Covid-19, siūlomos priemonės gali būti atšauktos.