2020 m. rugsėjo 17d. įvyko Europos darbuotojų atstovavimo centro (EZA) tarptautinė konferencija Briksen (Brixen) Italija, tema ,,Atgal į virtuvę? darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo tikrovė ir siekiai”, kurioje nuotoliniu būdu dalyvavo ir pasisakė Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pertzsch.
Lietuvos atstovė buvo pakviesta pasisakyti iš karto po Serbijos moterų profesinės sąjungos atstovės Jelenos Pejic pranešimo. ,,Lietuvoje nuo koronaviruso sukeltos krizės labiausiai kenčia vieniši asmenys, auginantys nepilnamečius vaikus” – teigė Jovita Pretzsch. Krizės metu paaiškėjo, kad mokesleivių mokymasis nuotoliniu būdu stipriai apsunkino šeimyninį gyvenimą ir kai kuriose šeimose buvo problemų dėl nuotolinio tėvų darbo ir vaikų mokymosi namuose. Moksleiviams, esantiems namuose reikėjo dalyvauti pamokose nuotoliniu būdu. Tam jie turėjo turėti techniką, prisijungimo galimybes ir t.t. Toje pačioje šeimoje buvo ir tėvų, kurie turėjo dirbti nuotolniu būdu, dėl to ir buvo patirti tam tikri sunkumai, siekiant suderinti šeimos poreikius ir įsipareigojimus darbe.
2020 m. paskelbus karantiną ugdymo įstaigose daugiau nei 40 tūkst. tėvų kreipėsi į gydytojus ir gavo nedarbingumo pažymėjimus, kad galėtų prižiūrėti namuose savo mažamečius vaikus. ,,Krizės metu asmenims, turintiems mažamečius vaikus buvo suteikiamas nedarbingumas, kuris neužtikrino jų pilnaverčių pajamų, nes nedarbingumas yra mokamas Valstybinio socialinio draudimo ir sudaro tik dalį buvusio atlyginimo”, sakė Jovita Pretzsch. Ši išmoka sudaro 65,94 proc. kompensuojamojo uždarbio, buvusio tris mėnesius iki mėnesio prieš karantino mėnesį, dydžio, o už vyresnių klasių sveikų vaikų priežiūrą dėl karantino išmokos nebuvo mokamos. Turintys verslo liudijimus, ligos draudimu nėra draudžiami ir ligos išmokų negalėjo gauti.
Šiuo metu Lietuvoje minimalus mėnesinis atlyginimas yra 607 Eurų (priskaitytas), vidutinis atlyginimas, atsakičius mokesčius, yra 879,20 Eurų ir vidutinė pensija, turinti būtinąjį 35 metų stažą, yra 398,6Eurų. Karantino laikotarpiu darbdaviui paskelbus prastovą, darbuotojams, kuriems yra paskelbta prastova, mokamas ne mažesnis nei minimalus mėnesio atlyginimas, kurį iš dalies kompensuos valstybė. Koronaviruso krizė pakeitė gyventojų įpročius. Jos metu, negalėdami išeiti iš namų, žmonės užsakinėjo prekes internetu. Poreikis tam išaugo keletą kartų. Esant suvaržymams, kai kurios darbo vietos buvo panaikintos, užsidarė kavinės, restoranai, įšaldyti kai kurie verslai. Manoma, kad turizmo sektrorius atsigaus tik po metų.
Šiuo metu Lietuvoje yra įregistruoti 3504 COVID atvejai, nuo šio viruso jau yra mirę 87 žmonės.
Konferencija vyko anglų, vokiečių ir italų kalbomis.