2024 m. vasario 17 d. įvyko Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” koordinacinės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo už aplinką atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos” atstovai Seimo nariai Tomas Tomilinas ir Lukas Savickas.
V. Sinkevičius pasidžiaugė, kad Europos Sąjungos (ES) institucijose per šios Europos komisijos kadenciją labai pasikeitė požiūris į socialines problemas ir profesines sąjungas.
Pasak jo, dabar daug diskutuojama ir ruošiamos direktyvos panaikinti lengvatinių mokesčių zonas ES valstybėse (Liuksemburge, Olandijoje, Kipre, Estijoje ir kt.), ir įvesti minimalius mokesčius, kad ES šalys mažesniais mokesčiais nekonkuruotų tarpusavyje dėl investicijų, bei svarstomi kiti profesinių sąjungų pasiūlymai.
Jis pastebėjo, kad Lietuvoje skirtingai nei ES institucijose dialogas su socialiniais partneriais ir visuomene nevyksta tinkamai. Tai buvo viena iš priežasčių kodėl Seime nebuvo priimta mokesčių reforma, o Lietuva dėl to gali netekti šimtamilijoninės paramos iš europinio Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės fondo (RRF).
Seimo nariai L. Savickas ir T. Tomilinas skundėsi, kad Seimo narė ir Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė nei karto nesusitiko su opozicinėmis frakcijomis, kad aptartų šią mokesčių reformą.
Paklaustas apie Gynybos mokesčio įvedimą V. Sinkevičius atsakė, kad būtina šį klausimą spręsti ES mastu, nes Lietuva yra per maža, kad galėtų savo lėšomis išspręsti saugumo problemas. Jo nuomone, būtinas vieningas Gynybos mokestis ES mastu. V. Sinkevičius abejojo brangiai kainuojančių tankų pirkimo būtinumu, kai Lietuva neturi patikimos priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos.
Seimo nariai L. Savickas ir T. Tomilinas atkreipė dėmesį į tai, kad iki šiol Vyriausybė nėra pateikusi aiškios koncepcijos kam bus panaudotos lėšos, surinktos iš šio mokesčio, o trūkstant lėšų gynybai valstybė skiria šimtamilijonines lėšas Vilniaus nacionalinio stadiono statybai.
V. Sinkevičius papasakojo kaip ES mastu vykdoma „Žalioji pertvarka“, kuri sumažins priklausomybę nuo iškastinio kuro, kurį daugiausiai tenka įvežti iš ES nepriklausančių ir dažnai nedemokratinių valstybių, ir paneigė visuomenėje vyraujančias nuomones, kad bus leidžiama panaudotus elektromobilių akumuliatorius išmesti į sąvartynus, neišėmus iš jų retųjų metalų.
Jis teigė, kad bent ES bus leidžiama gaminti tik tokius akumuliatorius, kuriuose retieji metalai bus lengvai išimami ir panaudojami dar kartą, nes ES neturi retųjų metalų išteklių.
L. Savickas ir T. Tomilinas užtikrino, kad Demokratų sąjungai „Tarnauju Lietuvai“ laimėjus rinkimus į Seimą bus panaikintas Viešosios tarnybos darbo apmokėjimo tvarkos įstatymas, įsigaliojąs nuo šių metų.
Jie taip pat pažadėjo, kad dės visas pastangas, kad TS-LKD nario V. Semeškos pateiktos ir Tarptautinės darbo organizacijos konvencijas pažeidžiančios įstatymo pataisos, kurios įpareigotų visas profesines sąjungas viešinti savo pajamas ir išlaidas, nebūtų priimtas Seime, o Seimo Demokratų frakcijos „Tarnauju Lietuvai“ nariai, kurie pasirašė, kad šios įstatymo pataisos būtų svarstomos, atsiimtų savo parašus.
Susitikimo metu profesinių sąjungų atstovai išsakė svečiams svarbiausias darbuotojų problemas ir lūkesčius, o svečiai atsakė į gausius klausimus ir atskleidė ką ketina daryti darbuotojų labui, jei laimės rinkimus į Europos parlamentą ir Seimą.