2020 m. gruodžio 7-9d. Europos darbuotojų atstovavimo centras (EZA) organizavo seminarą ,,Suaugusiųjų švietimas apie Europos socialinį dialogą skaitmeniniame amžiuje” Vokietijoje, Herzogenrath, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas“ pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch, AB ,,Lietuvos geležinkeliai“ profesinės sąjungos ,,Solidarumas“ pirmininkas Stanislavas Fedaravičius, šios profesinės sąjungos nariai Andrius Šlepikas, Pavel Jančis, bei ,,Visagino energija“ profesinės sąjungos ,,Solidarumas“ narys Dmitrij Ikonikov.
Seminaro metu daug laiko skirta skaitmeniniams mokymosi scenarijams aptarti. Paaiškėjo, kad pandemijos metu kai kurie žiniatinkliai tiesiog perkrauti informacija. Toks informacijos sklaidos kanalas, kaip youtoob tapo itin populiarus ir šiuo metu yra tiesiog perkrautas. Pandemijos metu virtualiems renginiams organizuoti pasirinkti populiariausi Zoom, Teams, Skype kanalai.
Renginyje taip pat spęsti klausimai, kaip komunikuoti su profesinėmis sąjungomis, naudojant įvairias skaitmenines technologijas. Buvo sudarytos galimybės prisijungti prie tam tikrų mokymų programų, pademonstruota, kaip jomis naudotis ir kokios yra programų galimybės. Ekspertai atskleidė, kada prasminga naudoti žaidimus, bei simuliaciją ir kaip galima patikrinti žinias, naudojant testus ir įrankius. Demonstruotos programos, kuriose vienu metu prisijungę dalyviai gali priešti, rašyti, maketuoti, atsiskirti pokalbiams į atskirus kanalus ir t.t.. Paaiškėjo, kad vykstant skaitmeniniams mokymams, demonstraciojos metu, jie gali būti neveismingi. Todėl patariama turėti video įrašą, kurį dalyvis galėtų peržiūrėti. Rekomenduota, organizuojant vebinarus dažniau daryti pertraukėles, tam, kad atnaujinti dėmesį ir susikaupimą. Akivaizdu, kad viruali erdvė reikalauja daugiau kantrybės ir susikaupimo.
Mišriame renginyje gyvai dalyvavo apie 10 dalyvių, kiti apie 30 žmonių buvo prisijungę nuotoliniu būdu Zoom pagalba iš įvairiausių Europos šalių – Bulgarijos, Rumunijos, Vengrijos, Lietuvos, bei Vokietijos EZA biuro. Vertimas vyko į lietuvių, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas.