Profesinės sąjungos paminėjo antrąsias Rusijos agresijos Ukrainoje metines

autorius Ričardas

2024 m. vasario 22 d. minint Rusijos agresijos Ukrainoje dvejų metų sukaktį Ukrainos profesinių sąjungų federacija ir Ukrainos laisvųjų profesinių sąjungų konfederacija, padedant Europos profesinių sąjungų konfederacijai (ETUC), Pasaulinei profesinių sąjungų konfederacijai (ITUC), Tarptautinės darbo organizacijos darbuotojų reikalų biurui (ACTRAV) ir Frydricho Eberto fondui surengė tarptautini solidarumo su Ukraina susitikimą „Ukrainos profesinės sąjungos: dveji karo metai- iššūkiai, prioritetai ir tolesnė parama“, kuriame nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinė sekretorė Daiva Kvedaraitė.

Susitikime dalyvavo ir kalbėjo ITUC generalinis sekretorius Lukas Trianglas (Luc Triangle), ETUC generalinė sekretorė Estera Lynč (Esther Lynch), Tarptautinės darbo organizacijos darbuotojų reikalų biuro (ACTRAV) vadovė Maria Helena André, Europos šalių ir Ukrainos profesinių sąjungų atstovai, tame tarpe senas Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ draugas, ne kartą Lietuvoje viešėjęs, Ukrainos laisvųjų profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas ir Ukrainos parlamento narys Mychailo Volynecas (Mykhailo Volynets).

Ukrainos profesinių sąjungų atstovai atkleidė siaubingas dvejų metų karo pasekmes visiems šalies gyventojams: 8 milijonai ukrainiečių tapo karo pabėgėliais, 5 milijonai buvo priversti dėl karo palikti savo namus ir persikelti į kitas šalies vietas, o beveik 3 milijonai ukrainiečių, tame tarpe apie 20 000 vaikų buvo jėga iškeldinti į Rusiją. Iš prieš karą Ukrainoje gyvenusių 42 mln. dabar liko tik 27 mln. gyventojų.

Ukrainoje Rusijos agresoriai sugriovė arba pažeidė apie 250 000 gyvenamų namų, 3800 mokyklų, 1300 sveikatos priežiūros įstaigų, apie 500 įmonių ir gamyklų.

Rusijos agresija sunaikino Ukrainoje 5 mln. darbo vietų, padarė materialinės žalos už 155 mlrd. JAV dolerių, o šalies atstatymui, Pasaulio banko skaičiavimais, per dešimtmetį reikės apie 500 mlrd. JAV dolerių.

Tačiau sunkumai tik dar stipriau suvienijo ukrainiečius ir sutelkė profesines sąjungas bendram darbui užtikrinant darbuotojų teises.

Ukrainiečiai padėkojo visiems, kurie šiuo metu padeda Ukrainai, paminėdami ir Lietuvos profesinę sąjungą „Solidarumas“, kuri suteikė finansinę pagalbą Ukrainos profesinėms sąjungoms ir priglaudė karo pabėgėlius savo poilsio namuose Palangoje.

Tarptautinių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovai reiškė solidarumą ukrainiečiams ir tikėjimą, kad ukrainiečiai apgins savo šalį, bei svarstė būdus kaip greičiau atstatyti sugriovimus ir kaip po karo padėti kurti naują klestinčią Ukrainos valstybę, kurioje būtų gerbiamos visų darbuotojų ir žmonių teisės bei orumas.  

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?