Profsąjungos su S.Skverneliu sutarė: Seimas neturi kėsintis į susitarimus Trišalėje taryboje

autorius Solidarumas
XII-030-S20161117--BD-5347B

Būsimasis Vyriausybės vadovas su profesinių sąjungų atstovais sutarė, kad jeigu taisant naująjį Darbo kodeksą, profesinės sąjungos su darbdaviais pasieks susitarimus Trišalėje taryboje, jų Seimas pakeisti negalėtų.

Taip pat sutarta peržiūrėti naują atostogų skyrimo tvarką bei nuostatas dėl darbo laiko apskaitos ir apmokėjimo.

“Profesinės sąjungos ir darbdaviai derėsis, o Vyriausybė yra kaip arbitras šioje vietoje, jeigu sprendimas yra priimtas ir sutarimas Trišalėje taryboje pasiektas, Seime turėtų būti įvertinta tai. Kai čia (Seime – BNS) prasideda korekcijos ir taisymai, nėra prasmės turėti Trišalę tarybą“, – antradienį po susitikimo su profsąjungų lyderiais Seime BNS pareiškė paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis.

„Ten kur buvo buldozeriu pervažiuota per žmonių socialinį saugumą ir derybines galias, per profesinių sąjungų teises, tai  turi būti atstatyta“, – pridūrė jis.

Naujasis kodeksas, kurio įsigaliojimą siūloma nukelti iki liepos, numato, kad ateityje būtų galima dirbti ne daugiau kaip 180 valandų viršvalandžių  per metus – 60 valandų daugiau nei dabar, tačiau kolektyvinėje sutartyje galėtų būti susitarta dėl ilgesnės jų trukmės.

Profsąjungų teigimu, keisti reikia dabartines kodekso nuostatas dėl darbuotojų atstovavimo derybose su darbdaviais, kolektyvinių sutarčių galiojimo, Trišalės tarybos formavimo.

Seimui ketvirtadienį planuojama pateikti pataisas, kuriomis siūloma iki 2017 metų liepos 1-osios atidėti kai kurių socialinio modelio, kurio dalis yra Darko kodeksas, įstatymų įsigaliojimą.

Lietuva Europos Komisijos prašo naująjį socialinį modelį  pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą. Šios planuojamos išlaidos dabar siekia 243 mln. eurų ir sudaro apie 0,6 proc. prognozuojamo bendrojo vidaus produkto.

BNS informacija.