Profesiniai pensijų fondai turi pakeisti II pakopos pensijos fondus

autorius Ričardas

2025 m. vasario 12 d. apsvarsčius šį klausimą Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdyboje šios profesinės sąjungos pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į Lietuvos Prezidentą G. Nausėdą, Ministrą Pirmininką G. Palucką ir Seimo pirmininką S. Skvernelį, ragindama pertvarkyti II pakopos pensijų fondus į Profesinius pensijų fondus.

Pareiškimą skaityti žemiau.

LR Prezidentui J.E. Gitanui Nausėdai,

LR Ministrui Pirmininkui Gintautui Paluckui,

LR Seimo Pirmininkui Sauliui Skverneliui,

DĖL ANTROS PAKOPOS PENSIJŲ FONDŲ PERTVARKYMO Į PROFESINIUS PENSIJŲ FONDUS

Šiuo metu Lietuvoje vyksta diskusijos dėl Vyriausybės planų keisti Lietuvoje pensijų sistemą ir pertvarkyti antros pakopos pensijų fondus, kurie nepateisino daugumos gyventojų lūkesčių.

Šiuo metu galiojantys įstatymai įteisina valstybės paramą privatiems (antros pakopos) pensijų fondams ir suteikia šiems fondams monopolinę padėtį, bet nesudaro galimybių steigtis Profesiniams pensijų fondams. Todėl socialiniai partneriai (darbdaviai ir profesinės sąjungos) nėra skatinami steigti Profesinius pensijų fondus, kurie yra įprasti išsivysčiusiose Vakarų Europos valstybėse.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo transformuoti antros pakopos pensijų fondus į Profesinius pensijų fondus.

Raginame keisti Profesinių pensijų kaupimo įstatymą, kuriame Profesiniams pensijų fondams būtų numatytos tokios pat sąlygos kokias dabar turi antros pakopos pensijų fondų dalyviai, o taip pat numatyti papildomas skatinamąsias priemones socialiniams partneriams, steigiantiems profesinius fondus.

Užuot steigus Valstybės valdomą pensijų fondą, kaip tai siūlo daryti Lietuvos bankas, siūlome vadovaujantis dabar galiojančiu Profesinių pensijų kaupimo įstatymu steigti Viešojo sektoriaus pensijų asociaciją, kuri valdytų šio sektorius profesinį ar kelis profesinius fondus, kurių dalyviais būtų viešojo sektoriaus valstybės tarnautojai ir darbuotojai, o šios Asociacijos steigėjais būtų Vyriausybė (darbdavys) ir profesinės sąjungos (darbuotojų atstovai). Tai įgyvendinti būtų galima naudojantis susiklosčiusia praktika Nacionalinės kolektyvinės sutarties rėmuose.

Pagarbiai

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė

Palikti komentarą