2017 m. vasario 15 d. Vilniuje lankėsi Europos komisijos užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato atstovas, Europos komisijos socialinių reikalų direktorato direktorius Georgas Fišeris (Georg Fischer) lankėsi Lietuvoje ir pakvietė į susitikimą Europos atstovybėje Lietuvos profesinių sąjungų atstovus pakalbėti apie naująjį Darbo kodeksą. Susitikime dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos pirmininkė Kristina Krupavičienė, sekretorė Jovita Prečš (Pretzsch), valdybos narys Ričardas Garuolis, kitų profesinių sąjungų atstovai ir Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato atstovai Aurimas Andriulis, Lorenas Sensas (Laurent Sens) ir Europos komisijos Ekonominės valdysenos pareigūnas Jonas Rasimas.
Svečiams paklausius, kaip Lietuvoje vyksta bendradarbiavimas su naująja vyriausybe, profesinės sąjungos atstovai atsakė, kad naujasis Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Trišalėje taryboje pareiškė, kad Vyriausybė nesikiš į Darbo kodekso svarstymą ir kaip darbdaviai su profesinėmis sąjungomis sutars, toks ir naujasis kodeksas bus. Tačiau profesinės sąjungos laukia Vyriausybės palaikymo, nes per visą nepriklausomybės laikotarpį visos vyriausybės palaikydavo tik darbdavių pusę, dėl to įvyko milžininiška socialinė katastrofa, kai Lietuvą paliko beveik milijonas gyventojų, kai Lietuvos darbuotojų atlyginimai yra mažesni nei Lenkijoje ir Estijoje, nors BVP vienam gyventojui Lietuvoje yra didesnis negu šiose šalyse, kai Lietuvoje yra didžiausia pajamų nelygybė tarp ES šalių.
Dabar svarstant naująjį Darbo kodeksą bandoma pakeisti profesines sąjungas Darbo tarybomis, kurias sudaro darbdavių paskirti darbuotojai, atstovausiantys tik darbdavių interesus. Tačiau Trišalėje taryboje, Vyriausybei abejingai stebint, darbdaviai siekia visas profesinėms sąjungoms priklausančias teises, tame tarpe kolektyvinių sutarčių sudarymą, perleisti Darbo taryboms.
Svečiams buvo paaiškinta, kad tragiška socialinė padėtis Lietuvoje nepasikeis tol, kol Lietuvos valdžia nestos, Lenkijos pavyzdžiu, darbuotojų pusėn ir profesinės sąjungos neįgys tokių teisių ginti savo darbuotojus kokias jau seniai turi Vakarų Europos šalys.
Europos komisijos atstovai užsirašė profesinių sąjungų pateiktas pastabas ir pasiūlymus bei pažadėjo juos įtraukti į savo ataskaitą apie Lietuvą, kurią vėliau pateikia Europos komisijai ir ES šalių vyriausybėms.