2017 m. vasario 4 d. Vilniuje įvyko Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” koordinacinės tarybos posėdis.
Pirmu klausimu buvo apsvarstyta prieštaringai vertinama ES ir Kanados laisvos prekybos sutartis sutrumpintai vadinama CETA, dėl kurios vasario 15 d. ketina balsuoti Europos parlamentas. Apie šią sutartį ir pasirengimą jos pasirašymui papasakojo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovas Gediminas Navickas. Jo manymu, ši sutartis Lietuvai yra naudinga, nes pagerins Lietuvos eksporto galimybes ir sukurs naujų darbo vietų.
Kitos nuomonės laikėsi Vš.I. Darnaus vystymosi centro direktorius ir Vilniaus savivaldybės tarybos narys Liutauras Stoškus. Jo nuomone, pasirašius CETA sutartį galime netekti geros kokybės lietuviško maisto produktų, kurie iškeliaus į Kanadą arba jie pabrangs, o lietuviai dėl to turės pirkti pigesnį ir žemesnės kokybės amerikietišką maistą, be to CETA vienas darbo vietas Europoje sukurs, o kitas panaikins.
Europos piliečių iniciatyvos prieš CETA ir TTIP Lietuvos atstovas Karolis Klimka stebėjosi kodėl Lietuvos profesinės sąjungos nėra tokios aktyvios protestuodamos prieš CETA sutartį, kaip profesinės sąjungos Europoje ir Kanadoje, kurios yra vienos iš pagrindinių CETA sutarties priešininkių, nes ši sutartis yra naudingesnė didelėms tarptautinėms korporacijoms, kadangi po CETA sutarties pasirašymo nacionalinėms valstybėms bus sunku gerinti darbuotojų teises, nes tai bus laikoma investuotojų sąlygų bloginimu. Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) ne kartą protestavo prieš CETA ir daugelyje klausimų Europos komisija nusileido profesinėms sąjungoms, bet, nepaisant to, išlieka abejonės ar tos pataisos veiks pasirašius sutartį.
Europos socialinių ir ekonominių reikalų komiteto (ECOSOC) narė Daiva Kvedaraitė atsakė, kad ETUC jau yra ne kartą`klydusi, ir siūlė labiau pasitikėti ES komisaru Vyteniu Andriukaičiu, kuris ją užtikrino, kad CETA sutartis yra naudinga ne tik Europai, bet ir Lietuvai. Užsienio reikalų atstovai paaiškino, kad dėl profesinių sąjungų protestų daugelis CETA sutarties straipsnių jau yra pakeista, bet sutiko, kad Lietuva kaip ir kitos šalys, priimdamos CETA sutartį, gali išsiderėti įvairių savo šalims naudingų išlygų ir pasiūlė profesinėms sąjungos ateityje bendradarbiauti, kad Lietuvos darbuotojai dėl šios sutarties nenukentėtų.
Antru klausimu kalbėjo Lietuvos darbdavių konfederacijos atstovas Vaidotas Levickis, pristatęs savo organizacijos bendradarbiavimo sutarties projektą Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas”. Jis pareiškė, kad bendradarbiavimo sutartį būtent profesinei sąjungai „Solidarumas” jo organizacija pasirinko po ilgos analizės įvertinę ne tik pačią profesinę sąjungą, jos veiklą bet jos vadovų sugebėjimus. Vaidotas Levickis neprieštaravo įvairiems LPS „Solidarumas” pasiūlymams kaip didinti darbuotojų atlyginimus, kurie buvo įtraukti į bendradarbiavimo sutartį. Koordinacinė taryba iš esmės pritarė šiam bendradarbiavimo sutarties projektui.
Kitu klausimu buvo peržiūrėta Koordinacinės tarybos sudėtis. Buvo patenkintas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andraius Navicko prašymas nelaikyti šios profesinės sąjungos tarybos nariais. Dėl narių skaičiaus sumažėjimo, Lietuvos pašto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Svajūno Andriulio prašymu iš Koordinacinės tarybos nario pareigų buvo atleistas vienas jo profesinės sąjungos atstovų.
Į koordinacinę tarybą buvo priimti SODROS profesinės sąjungos nariai Vincas Kunca, Dangirutė Čekanauskienė ir Arvydas Laurinaitis bei Krovininio autotransporto profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkas Gintaras Kondrackis.
Po to buvo aptarta, kaip vyksta naujojojo Darbo kodekso persvarstymas. Pirmininkė Kristina Krupavičienė papasakojo, kuriais klausimais su darbdaviais sutarta, o kuriais ne ir kodėl bei atskleidė ir su kokiais sunkumais susiduriama, derinant savo nuomones su darbdaviais ir Vyriausybės atstovais.
Vėliau buvo apsvarstyta finansinė Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” padėtis.
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” atstovu spaudai, vietoje išėjusio iš darbo Vytauto Kašėtos patvirtintas Ričardas Garuolis.