Pažadai tęsiasi – abejonės neišsklaidytos

autorius Solidarumas
lsmps

Spalio 23 d. Vyriausybėje vėl įvyko Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) atstovų ir Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus, Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės ir Finansų ministro Rimanto Šadžiaus susitikimas, kuriame buvo aptarti švietimo sistemos finansavimo klausimai.

Susitikimą  pradėjęs Ministras pirmininkas A. Butkevičius pakvietė profsąjungų atstovus išsakyti kylančius klausimus, diskutuoti,kad kiltų kuo mažiau neaiškumų.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, kaip ir prieš savaitę vykusio susitikimo su Premjeru metu, uždavė tą patį klausimą – ką pasakyti mokytojams, kurie pavargo laukti žadėtų permainų. Mokytojai mato, kad šalies situacija gerėja, atlyginimai kyla, išskyrus juos, todėl nuolat girdimais pasakymais, kad „ieškome, stengiamės” jau nebetikima ir patikinimas, kad „kažkada atlyginimai augs” mūsų netenkina – reikalaujame konkretumo – kada ir kiek?

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė, pristatydama, kas buvo nuveikta įgyvendinant Premjero potrvarkiu sudarytos darbo grupės nutarimus akcentavo, kad švietimas yra dinamiška sritis ir todėl ramu čia nebūna. Susitikimo dalyvius ji informavo, kad klasės krepšelio modeliui yra pasiruošta, procesas vyksta ir nuo 2016 m. sausio 1 d. šis eksperimentas startuos.

Finansų ministras R. Šadžius, papriekaištavęs profsąjungoms, esą jos nori sukiršinti Švietimo ir mokslo ministeriją su Finansų ministerija, informavo, kad tarp ministerijų vyksta nuolatinis bendradarbiavimas: dirbama dėl klasės krepšelio modelio įgyvendinimo ir ieškoma geriausių sprendimų.

Vyriausybės kanclerio pirmajam pavaduotojui Rimantui Vaitkus pareiškus, kad lėšų reikia ieškoti ir iš vidinių rezervų, ir racionaliai panaudojant Europos struktūrinius fondus, Premjeras taip pat išreiškė susirūpinimą švietimo lėšų neracionaliu panaudojimu savivaldybių lygmenyje.

Ministrė A. Pitrėnienė dar kartą pažadėjo, kad algos mokytojams nuo 2016 m. sausio 1 d. tikrai bus pakeltos, tą patvirtino ir Ministras pirmininkas, ir finansų ministras.

Anot premjero, „kad kitąmet bent keliais procentais būtų galima padidinti atlyginimus mokytojams, Vyriausybė kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Finansų ministerija ieškos lėšų, tačiau visa tai bus daroma jau esamų planuojamo biudžeto išlaidų rėmuose, nes išlaidos didėti daugiau nebegali”.

Diskusijose profesinės sąjungos atsakymo į klausimą „kiek konkrečiai kils atlyginimai” taip ir neišgirdo, todėl sprendimai dėl tolimesnių veiksmų bus priimami spalio 28 d. vyksiančiame Lietuvos mokytojų kongrese „Švietimo politika – socialinio sprogimo link”.

LŠMPSF
informacija