2024 m. spalio 21 d. Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ kartu su kitomis švietimo darbuotojams atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis – Lietuvos švietimo ir mokslo profesine sąjunga, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu ir Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“, pasirašė atnaujintą Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, kurią, Vyriausybės vardu, pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Šioje atnaujintoje sutartyje numatytas švietimo ir mokslo darbuotojų darbo užmokesčio didinimas ne tik 2025 m., bet ir susitarta dėl ilgalaikės darbo užmokesčio didinimo perspektyvos iki 2030 m.
2025 m. rugsėjo 1 d. mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų pareiginių algų koeficientai didės 8 procentais, taip pat 8 procentais didės darbo užmokestis mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams bei neakademiniams darbuotojams.
2026–2028 m. sutarta kasmet didinti lėšas mokytojų darbo užmokesčiui ne mažiau kaip atitinkamų metų valstybės biudžeto sudarymo metu prognozuojamas tų metų šalies vidutinio darbo užmokesčio procentinis augimas, padidintas 5 procentais (t. y., ne mažiau kaip šalies vidutinio darbo užmokesčio procentinis augimas, padaugintas iš 1,05), ir užtikrinti, kad 2028 m. koeficientas R sudarytų ne mažiau kaip 170 procentų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio (toliau – BD). Siekti, kad 2030 m. koeficientas R sudarytų ne mažiau kaip 190 procentų BD. Dabar bazinis dydis yra 1785,4 euro.
Numatyta pradėti diskusijas dėl mokyklų bibliotekininkų darbo sąlygų tobulinimo.
Turi būti parengta Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo pakeitimo projektas, pagal kurį būtų numatyta nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. 1–4 klasėse padidinti kontaktinių valandų skaičių klasei ir sumažinti kontaktinių valandų, tenkančiai vienai sąlyginei pareigybei, skaičių (iki 756 val.).
ŠMPS „Solidarumas“ informacija