2021 m. kovo 26 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, generalinis sekretorius Ričardas Garuolis, koordinacinės tarybos nariai Gintaras Čiužas ir Stanislavas Fedaravičius pakvietus direktoriui Dariui Gudačiauskui lankėsi Vilniaus paukštyne.
Profesinės sąjungos atstovai lankėsi gamybos cechuose kur susipažino su darbuotojų darbo sąlygomis ir įmonės veikla.
Vilniaus paukštynas yra didžiausias Vilniaus rajono darbdavys. Įmonėje dirba apie 1300 darbuotojų, kurių dauguma gyvena aplinkiniuose rajonuose.
Nors iki pandemijos paukštynas sėkmingai dirbo ir eksportavo savo gaminius į Skandinavijos, Didžiosios Britanijos, Olandijos rinkas kur dėl aukštos lietuviškų gaminių kokybės jie buvo gerai vertinami pirkėjų, tačiau pandemijos metu Lenkijos ir Latvijos vyriausybėms skyrus didelę pagalbą savo gamintojams ir pradėjus pardavinėti savo gaminius žemiau savikainos, Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai, kurie sudaro vieną įmonę, pradėjo dirbti nuostolingai, nes norėdami likti konkurencingi Lietuvos rinkoje buvo priversti irgi pardavinėti savo gaminius pigiau savikainos, nors tokios pat pagalbos iš Lietuvos Vyriausybių negavo.
Paskelbus planus uždaryti Kaišiadorių paukštyną į kovą ginti savo darbo vietų stojo profesinės sąjungos.
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į Ministrę Pirmininkę I.Šimonytę ragindama skubiai imtis veiksmų, kad būtų išsaugota įmonė. Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“ pasiūlius šis klausimas buvo svarstomas Trišalėje taryboje.
Neapsikentę valstybinių institucijų neveiklumo Kaišiadorių ir Vilniaus paukštyno darbuotojai 2021 m. kovo 10 d. susirinko į Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengtą piketą prie Vyriausybės rūmų. https://www.lps.lt/lietuvos-profesines-sajungos-solidarumas-piketas-prie-vyriausybes/
Tai padėjo. Vyriausybė iš savo rezervo skyrė 7 mln. eurų Lietuvos paukštininkystei paremti.
Tačiau ši parama yra nepakankama, nes gali tik sumažinti nuostolius, bet neleidžia įmonei dirbti pilnu pajėgumu, paleisti Kaišiadorių paukštyne antrą pamainą, įdarbinant apie 70 darbuotojų, ir sumažinti gamybos sąnaudas.
Be to, Vyriausybės paramos suteikimo tvarka yra tokia, kad jau dabar aišku, kad beveik pusė šios paramos gamintojų nepasieks.
Susitikimo metu įmonės vadovai ir profesinių sąjungo atstovai tarėsi dėl bendrų veiksmų ir tolesnio bendradarbiavimo, kad įmonė sėkmingai veiktų, o darbuotojai turėtų tinkamas darbo ir apmokėjimo sąlygas.