2017 m. vasario 22 d. pas Seimo narį Ramūną Karbauskį viešėjo profesinės sąjungos „Solidarumas” delegacija. Susitikime dalyvavo Vilniaus viešojo transporto troleibusų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Danuta Mackevičienė su savo profesinės sąjungos nariais, taip pat Lietuvos vėžėjų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Audrius Cuzanauskas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” valdybos narys Ričardas Garuolis, Koordinacinės tarybos narys Donatas Mizaras bei Valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininko pavaduotojai Tomas Tomilinas ir Virginija Vingrienė. Profesinių sąjungų atstovai kreipėsi į didžiausios Seimo frakcijos vadovą prašydami sustabdyti Vilniaus savivaldybės planus pakeisti aplinkos neteršiančius troleibusus labiausiai aplinką teršiančiais dyzeliniais autobusais.
Tai ketinama daryti nepaisant to, kad visos ES aplinkosauginės rekomendacijos kviečia iš viso atsisakyti dyzelinu varomo transporto priemonių, nes jos labiausiai teršia aplinką ir išskyria ypač daug vėžį sukeliančių medžiagų. Vilnius yra dauboje todėl įgyvendinius šiuos savivaldybės planus sostinėje padidės oro tarša. Profesinė sąjunga seniai ragina keisti pasenusius troleibusus, kurių vidurkis yra net 30 metų, nes vairuotojų darbo sąlygos yra sunkios, žiemą vairuotojai dirba su kailiniais, vasarą juose per karšta, seni troleibusai dažnai genda. Bet paėmus bendrai troleibusų eksploatacija yra net pigesnė nei autobusų, kurie labiau teršia aplinką. Kitos šalys neatsisako troleibusų, o Kinija netgi smarkiai plečia troleibusų maršrutų tinklą.
Kyla įtarimai, kad kažkas Vilniaus savivaldybėje siekia nesąžiningai pasipelnyti, nes panaikinus troleibusų tarnsportą bus galima išnuomoti tam tikrus maršrutus privačioms autobusų įmonėms, tuo tarpu turint troleibusus to padaryti būtų neįmanoma, nes nėra kitų privačių transporto įmonių, kurios turi troleibusus. Be to, perkant naujus savivaldybės autobusus konkurse dalyvaus daugiau pardavėjų, nei perkant naujus troleibusus, todėl bus platesnis kyšių pasirinkimas.
R.Karbauskis, palaikantis žaliasias technologijas, apgailestavo, kad Seimas negali paveikti savivaldybės sprendimų, o jo partija neturi Vilniaus taryboje nei vieno nario, bet pažadėjo surengti bendrą susitikimą, kuriame dalyvautų Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus savivaldybės atstovai, kad būtų galima įtikinti sostinės valdžią neteršti vilniečių oro ir siekti naudoti kuo ekologiškesnes tarnsporto priemones bei pasiūlė profesinėms sąjungoms viešomis akcijomis kviesti vilniečius pasipriešinti šiems sostinės valdžios planams.