2022 m. birželio 29 d. Seime Greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė pirmosios medicinos pagalbos mokymus.
Profesinės sąjungos pasiūlymą dėl šių mokymų noriai palaikė Seimo nariai Jurgita Sejonienė ir Tomas Tomilinas, kurie šiems mokymams sudarė visas reikiamas sąlygas, o Seimo nariai ir darbuotojai, padedami profesionalų, galėjo išmokti suteikti pirmąją medicinos pagalbą infarktą, insultą patyrusiems ar maistu paspringusiems žmonėms.
„Seimo nariai turės unikalią progą gyvai susipažinti su greitosios medicinos pagalbos darbuotojų kasdienybe, darbo aplinka, gaivinimo procesu, įvertinti, kiek sveria darbo įranga. Tai labai pravers priimant sprendimus dėl Greitosios medicinos pagalbos reformos, galbūt net paskatins pagalvoti apie papildomas socialines garantijas gyvybes gelbėjantiems medikams“, – prieš mokymus teigė Seimo narys T. Tomilinas.
Pasak Seimo narės medikės J. Sejonienės, atnaujinti, pasitikrinti savo žinias, teikiant pirmąją pagalbą, yra labai gera ir svarbi iniciatyva. „Nė vienas iš mūsų negali numatyti, kur laukia nelaimė, todėl kiekvienas privalome būti pasiruošę įvairioms gyvenimo situacijoms. Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmas žingsnis siekiant padėti kitiems ir operatyviai bei tikslingai sureaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.
Tokie įgūdžiai reikalingi tuomet, kai tenka laukti profesionalios medikų pagalbos – jie ne iš karto gali atvykti į įvykio vietą, o būtent tokiais atvejais yra brangi kiekviena minutė. Nustatyta, kad būtent dėl šios priežasties mūsų šalyje miršta gana daug žmonių, tačiau savo pačių pastangomis šią statistiką galime pakeisti – net ir keli lemtingi veiksmai gali prisidėti prie sėkmingos istorijos pabaigos“, – sakė Seimo narė.
Lietuvos greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ vadovė Jolanta Keburienė atkreipia dėmesį, kad daugelis žmonių nemoka suteikti pirmosios pagalbos iki atvykstant greitosios pagalbos medikams, nors kiekviename prekybos centre yra defibliriatoriai, kurie padeda net specialaus pasiruošimo neturintiems žmonėms sėkmingai suteikti pirmąją pagalbą infarktą patyrusiems asmenims.
„Visuomenei yra prieinami defibriliatoriai, bet žmonės nemoka jais naudotis. Kiekvienas galime atsidurti situacijoje, kai pirmosios medicinos pagalbos žinios gali išgelbėti žmogui gyvybę“, – pabrėžia J. Keburienė.
Mokymo metu paaiškėjo, kad kiekvienas esant reikalui gali nemokamai pasinaudoti defibriliatoriais, o prekybos centrų apsaugininkai privalo padėti suteikti pirmąją pagalbą, nes yra tam apmokyti.
Pasak J. Keburienės, tik 40 proc. Lietuvos gyventojų moka suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Tuo tarpu kaimyninėje Švedijoje suteikti pirmąją medicinos pagalbą mokoma jau vidurinėje mokykloje ir net 80 proc. mirtinų atvejų pavyksta išvengti dėl to, kad šalia esantys žmonės laiku ir teisingai suteikti pirmąją medicinos pagalbą.
Daugiau nuotraukų iš mokymų žiūrėti čia.