Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) paskelbė duomenis apie tarptautines kompanijas, kuriose nėra gerbiamos darbuotojų ir profesinių sąjungų teisės, tačiau įmonės gauna ES finansavimą.
Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos paskelbtame Pasauliniame teisių indekse (Global Rights Index ) yra nurodyta 15 įmonių, kurios, jų nuomone, pastaraisiais metais pažeidė darbo įstatymus arba ignoravo darbuotojų profesinių sąjungų teises. Daugelyje šalių buvo sutryptos kolektyvinių derybų teisės. Naudotos įvairios profesinių sąjungų griovimo taktikos, kaip antai: atlyginimų mažinimas, darbo sąlygų bloginimas, atleidimas iš darbo, darbo drausmės nuobaudų taikymas, atsisakymas derėtis dėl kolektyvinės sutarties.
Nepaisant to, ETUC tyrimas atskleidė, kad dauguma tų įmonių gavo milžinišką ES finansavimą! Tai yra tokios įmonės, kaip: Ryanair, TUI, Sanef Group, Amazon, IKEA, CWS Hygiene, Nexteer Automotive, Therma Sp. z o. o, KCP Sp. z o.o.
ETUC kviečia peržiūrėti viešųjų pirkimų taisykles, kad tik tos kompanijos, kuriose yra gerbiamos darbuotojų ir profesinių sąjungų teisės, kuriose vyksta derybos dėl kolektyvinių sutarčių, galėtų gauti viešąjį finansavimą.
ETUC poziciją remia ES darbo vietų ir socialinių teisių komisaras Nikolia Šmitas (Nicolas Schmit). ETUC vykusiame suvažiavime jis sakė: „Jei įmonės nemoka tinkamo atlyginimo, jei išbraukia profesines sąjungas, jei atsisako vesti kolektyvines derybas, – įmonės negali dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, nes tai yra viešieji pinigai ir negali būti išleisti tiems, kurie nepaiso įstatymų”.
Daugiau skaityti čia:
—