Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdyba 2023 m. spalio 20 d. posėdyje svarstė Vyriausybės pateiktą reformą „Vienas langelis prievolėms valstybei“. Posėdyje buvo nutarta nei pritarti, nei nepritarti šiai reformai kol nebus atsakyta į darbuotojams svarbius klausimus.
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos pareiškimą skaityti žemiau.
LR Socialinių reikalų ir darbo ministrei Monikai Navickienei
DĖL REFORMOS „VIENAS LANGELIS PRIEVOLĖMS VALSTYBEI“
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdyba savo 2023 m. spalio 20 d. posėdyje svarstė Vyriausybės pateiktą reformą „Vienas langelis prievolėms valstybei“ ir priėjo išvados, kad nėra atliktas pakankamai išsamus šios reformos teisinio reguliavimo poveikio ir pasekmių visuomenei, darbuotojams ir darbdaviams įvertinimas.
Reforma siekiama pakeisti šiuo metu veikiančią skolų išieškojimo sistemą. Bus sukurtos dvi atskiros skolų išieškojimo sistemos: vienos skolos bus išieškomos valstybės mokesčių mokėtojų sąskaita, o už kitų skolų išieškojimą mokės skolininkai.
Sumažėjus skolininkų bylų skaičiui, antstoliai praras dalį pajamų, todėl gali kilti grėsmė, kad didės skolų išieškojimo įkainiai.
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdyba 2023 m. spalio 20 d. posėdyje nutarė, kad norint pritarti ar nepritarti Vyriausybės pateiktai reformai „Vienas langelis prievolėms valstybei“ būtina gauti atsakymus į šiuos darbuotojams rūpimus klausimus.
Kaip skolų išieškojimo reforma paveiks socialiai pažeidžiamas, mažas pajamas turinčias visuomenės grupes?
Ar gali padidėti finansinė našta skolininkams, kurių bylos bus paliktos tvarkyti antstoliams, nes po reformos gali išaugti antstolių paslaugų įkainiai?
Ar yra padaryti šios reformos kaštų ir naudos analizė bei poveikio visuomenei įvertinimas? O jei yra, ar galima su jais susipažinti?
Prašome atsakyti į minėtus klausimus.
Pagarbiai
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė