Daugiausia darbo ginčų kyla dėl neišmokėto atlyginimo

autorius Solidarumas

Lapkričio 3 dieną organizuotas Valstybinės darbo inspekcijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” bei Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovų susitikimas. Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti Darbo ginčų komisijų veiklą, pasidalinti veiklos tobulinimo idėjomis.

VDI Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irina Janukevičienė pristatė Darbo ginčų komisijų struktūrą. Iš viso Lietuvoje veikia 13 komisijų, kurias trišaliu principu sudaro darbdavių, profesinių sąjungų ir Darbo inspekcijos atstovai. Darbo ginčų komisijos pasiteisino, kadangi ginčai nagrinėjami efektyviai, greičiau nei teismuose, dažnai sudaromos taikos sutartys.

Darbo ginčas turi būti išnagrinėtas per mėnesį, siekiama priimti abi šalis tenkinantį spręndimą, dėl to svarbu, jog visos šalys dalyvautų posėdyje.

Net 97 procentai iš visų besikreipiančių yra daruotojai ir tik likę 3 procentai darbdaviai. Apie 90 procentų darbo ginčų kyla dėl neišmokėto darbo užmokesčio, dažniausiai neišmokamos visos priklausančios išmokos atleidžiant darbuotoją iš darbo.

Per metus visoje Lietuvoje Darbo ginčų komisijos išnagrinėja apie 5000 bylų.

Susitikimo metu apsikeista nuomonėmis apie Darbo ginčų komisijų veiklos organizavimą, profesinės sąjungos išreiškė didelį palaikymą, kadangi šių komisijų dėka dirbantieji gali greitai ir be didelių išlaidų apginti savo darbo teises.
{phocagallery view=category|categoryid=264}