Sveikiname socialinius darbuotojus Pasaulinės socialinio darbo dienos proga ir linkime ištvermės, kantrybės ir teisingo įvertinimo dirbant savo atsakingą ir svarbų darbą.
Pasaulinės socialinio darbo dienos minėjimą pirmą kartą 1983 m. paskelbė Tarptautinė socialinių darbuotojų federacija vėliau prie šios iniciatyvos prisijungė ir kitos tarptautinės organizacijos. Socialinio darbo dienos minėjimas tapo pasauliniu reiškiniu, viešinančiu socialinio darbo profesijos įtaką ir reikšmę individams, šeimoms, bendruomenėms ir plačiajai visuomenei.
Pasaulinė socialinio darbo diena švenčiama trečiąjį kovo mėnesio antradienį. Vienas jos tikslų – atkreipti dėmesį ne tik į prigimtinio orumo neatitinkančias dalies žmonių būties sąlygas, bet ir galimybių tokias sąlygas sukurti stoką. Kitas šios profesijos paminėjimo tikslas – pagerbti tuos profesionalus, kurie taikydami sisteminį požiūrį ieško galimybių padėti stokojantiems (skurstantiems, patiriantiems smurtą, grįžusiems iš įkalinimo įstaigų ir kt.) atkurti pažeistas ,,grandis“ iš visuomenės gyvenimo juos išbraukusių aplinkybių grandinėje.
Naujoji socialinio darbo – kaip profesijos ir mokslo – samprata, patvirtinta 2013 sausio mėnesį Tarptautinės Socialinio Darbo Mokyklų Asociacijos Vykdomojo komiteto posėdyje, atskleidžia, jog socialinis darbas „yra į praktiką orientuota profesija ir akademinė disciplina. Jis skatina socialinius pokyčius ir socialinę plėtrą, siekia socialinės sanglaudos ir žmonių įgalinimo bei išlaisvinimo. Pagrindiniai socialinio darbo principai – socialinis teisingumas, žmogaus teisės, kolektyvinė atsakomybė ir pagarba skirtingumams. …Socialinis darbas skatina žmones ir socialines struktūras priimti gyvenimo iššūkius ir įgalina siekti gerovės.“
Taigi kiekvienas pasirinkimas būti socialiniu darbuotoju, tam tikra prasme, – iššūkio prisiėmimas. Imtis iniciatyvos. Tarnauti bendram gėriui. Ne visada būti suprastam. Kad nebūtų vienišų ir šalikelėje paliktų žmonių… Todėl socialinio darbuotojo profesija – drąsiems. Nes dažnai reikės sakyti ,,ne“ įsigaliojusiai tvarkai ir nuvertinančioms nuostatoms. Ji – kūrybiškiems, kurie, regis, beviltiškose situacijose ieško būdų atstatyti žmonių gyvenimuose sugriautus tiltus. Ir – ištvermingiems. Nes pradėtas darbas ne visada duoda greitus rezultatus.
Šią dieną, kiekvienais metais socialinio darbo organizacijos perduoda žinią valdžiai, bendruomenėms ir giminingų profesijų atstovams apie reikšmingą socialinio darbo profesijos indėlį. Pasaulinės socialinio darbo dienos minėjimo tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio darbo svarbą, socialinį teisingumą ir žmogaus teises.