2021m. birželio 8d. įvyko virtualus konsultacinis Europo komisijos posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch.
Europos komisija organizavo socialiniams partneriams informavimo-konultavimo procedūrą dėl socialinės ekonomikos veiksmų plano.
Rytinėje sesijoje vyko atskirai darbdavių ir darbuotojų virtualūs pasitarimai, o po pietų vyko bendros socialinių partnerių ir Europos Komisijos konsultacijos.
Profesinių sąjungų darbą posėdyje koordinavo Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinio sekretoriuas pavaduotoja Lina Kar (Liina Caar).
Europos Sąjunga susiduria su daugybe struktūrinių iššūkių, pvz. klimato kaita, skaitmeninimas, didėjanti nelygybė ir demografiniai pokyčiai.
Europos Komisija sukūrė deramą, tvarią ir integracinę politiką, pagrįstą augimu – „Europos žalioji sutartis“.
Kas yra socialinė ekonomika? ar tai naujas verslo modelis ar sektorius? į šį klausimą bandė atsakyti profesinių sąjungų atstovai. Jie dalijosi savo šalių patirtimis. Pavyzdžiui kai kuriose šalyse veikia socialinės įmonės, kuriose subsidijuojamos darbo darbo vietos neįgaliems. Belgijoje yra dviejų tipų socialinės įmonės, tai yra neįgaliesiems ir ilgalaikiams bedarbiams. O tam, kad socialinės įmonės veiktų reikalingas stabilus finansavimas. Taip pat šioje šalyje yra privatizuotos socialinės paslaugos, po ko kokybė yra nukentėjusi.
Profesinės sąjungos atkreipė dėmesį, kad socialinėse įmonėse turi veikti socialinis dialogas ir būti kolektyvinės sutartys, o darbuotojai turėtų orias darbo sąlygas.
Manoma, kad svarbiausi klausimai socialinėje ekonomikoje bus komunikacija, taip pat:
-įgūdžiai, jų pritaikymas;
-finansinė pagalba;
-darbas kartu ir supaprastintas paslaugų teikimas.