Saugių darbo vietų kampaniją „Bendromis jėgomis mažinkime riziką darbe“ pakeis streso darbe valdymui skirtos informacinės veiklos. Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros inicijuota informacinė kampanija „Bendromis jėgomis mažinkime riziką darbe“ baigiasi. Dveji kampanijos metai buvo skirti atkreipti dėmesį į vadovų lyderystės ir darbuotojų įsitraukimo būtinybę į profesinės rizikos veiksnių įvertinimą ir pašalinimą – būdą išvengti nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų. Kitais metais informacinė kampanija supažindins su streso darbe valdymu.
Nacionalinis Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros ryšių punktas Lietuvoje, kurio funkcijas LR Valstybinė darbo inspekcija šiemet perdavė VšĮ „Technikos priežiūros tarnybai“, kampanijos metu organizavo informacinius renginius, vykdė informacijos sklaidą bei pristatė interaktyvią rizikos vertinimo priemonę OiRA, pritaikytą Lietuvos automobilių remonto sektoriui. Ši nemokama internetinė priemonė padės paprastai ir be didelių sąnaudų nustatyti ir įvertinti pavojus, kylančius automobilių remonto įmonių darbuotojams. OiRA priemonę galima rasti tinklapyje, adresu www.vdi.lt, laukelyje „Interaktyvus rizikos vertinimas OiRA“.
„Pastarųjų dvejų metų informacinė kampanija „Bendromis jėgomis mažinkime riziką darbe“ buvo itin gausi veiklų. Vienas svarbiausių rezultatų – interaktyvios rizikos vertinimo priemonės pritaikymas sektoriui, kuriam ji aktualiausia. Mažų automobilių remonto įmonių yra daug, ne visos gali atlikti rizikos vertinimą dėl lėšų ar specialistų trūkumo. Taigi ši priemonė joms gali tapti būdu saugesnėms darbo vietoms užtikrinti“, sako Rimantas Baravykas, VšĮ „Technikos priežiūros tarnybos“ generalinis direktorius.
Iš dalies kitais metais prasidėsiančia nauja informacine kampanija bus tęsiama rizikos valdymo tema, tik jos metu bus kalbama apie psichosocialinius rizikos veiksnius. Jų šalinimas padės darbuotojams ir darbdaviams kovoti su stresu darbo vietoje ir išvengti jo sukeliamų negalavimų.
„Streso valdymas tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprastas klausimas. Iš tikrųjų, tai yra antra dažniausia su darbu susijusių sveikatos sutrikimų problema. Kas ketvirtas darbuotojas yra neigiamai veikiamas streso. O iš to kyla įvairūs negalavimai, pasibaigiantys ligomis, taigi ir prastovomis, stresas ir su juo susiję negalavimai taip pat gali kelti pavojų darbuotojų saugumui. Tai labai aktuali problema šiandieniame pasaulyje ir jos pasekmių šalinimui išleidžiami milijardai eurų“, kalba R. Baravykas.
Europos saugos ir sveikatos darbe agentūra panašias dvejų metų trukmės informacines kampanijas organizuoja nuolat ir per nacionalinius ryšių punktus įgyvendina jas visoje Europoje. Kampanijų veikloje dalyvauja nacionaliniai partneriai, taip pat skatinamas mažųjų įmonių įsitraukimas.