Profesinės sąjungos susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministru

autorius Solidarumas
lekavicius ir kt

2017 m. rugpjūčio 16 d. Pietų Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” iniciatyva Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko ministro Lino Kukuraičio, viceministrių Eglės Radišauskienės, Vilmos Šilalienės ir kitų atsakingų ministerijos darbuotojų susitikimas su Pietų Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininku Arūnu Lekavičiumi, Alytaus profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininke Jolanta Miliauske ir kitais profesinės sąjungos atstovais.

Profesinių sąjungų atstovai pasiūlė padaryti privalomomis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijas dėl socialinių darbuotojų atlyginimo apmokėjimo. Vienos savivaldybės, kurios vertina savo darbuotojus, į jas atsižvelgia, o kitose savivaldybėse įmonių vadovai savivaliauja, nustatydami didesnius atlyginimus sau ir savo numylėtiniams nepriklausomai nuo atlikto darbo. Buvo nutarta toliau svarstyti šį pasiūlymą ministerijos darbo grupėse, kviečiant jų darbe dalyvauti ir profesinių sąjungų atstovus.

Šiuo metu didėjant pajamoms į Lietuvos biudžetą profesinės sąjungos atstovai pasiūlė pradėti kelti bazinį socialinių darbuotojų atlyginimą. Kylant kainoms, o atlyginimams stovint vietoje, pavojuje atsiduria visa socialinės rūpybos sistema, nes jau ima trūkti darbuotojų. Buvo sutarta toliau svarstyti šį klausimą ir keistis nuomonėmis. Pietų Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkas Arūnas Lekavičius įspėjo, kad jei bazinis atlygimams artimiausiu metu nebus keliamas, profesinės sąjungos ketina protestuoti prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Buvo aptarta socialinių darbuotojų šakinės kolektyvinės sutarties rengimo eiga ir iškylančios problemos.

Ministras Linas Kukuraitis pritarė profesinių sąjungų siūlymui, kad būtina papildomai drausti socialinius darbuotojus, kurie tiesiogiai dirba su asocialiais asmenimis, privalomu gyvybės ir sveikatos draudimu, nes jų darbas susijęs su pavojais. Profesinių sąjungų tikslas, kad darbuotojai saugiai jaustųsi darbe, o jei tai nėra įmanoma, bent būtų užtikrinti, kad nelaimės atveju jais bus tinkamai pasirūpinta. Šiuo metu Lietuvoje nėra vieningos tvarkos: vienose savivaldybės, kuriose rūpinamasi darbuotojais, jie yra papildomai draudžiami, kitose – ne.

Susitikimas praėjo draugiškoje ir dalykiškoje aplinkoje. Susitarta kokiu būdu ir kada bus tęsiamas profesinės sąjungos iškeltų klausimų svarstymas.

Nuotrauka iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklalapio.