Balandžio 4-5 dienomis Latvijos sostinėje Rygoje vyko tarptautinė profesinių sąjungų konferencija. Šiame renginyje dalyvavo įvairių Europos šalių profesinių sąjungų atstovai, o tarp jų ir Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas“ ir jaunimo profesinės sąjungos atstovai.
Konferencijos tema ,,Bandymas atgaivinti socialinį dialogą bei darbo santykius Centrinėse bei Rytinėse Europos Sąjungos šalyse“ (,,An attempt to revitalize social dialogue and national industrial relations systems in some of the CEECs”). Renginio metu kiekvienos šalies atstovai pristatė ekonominę šalies padėtį bei labiausiai įtakojančius ją veiksnius. Taip pat, buvo pristatomos šalies profesinės sąjungos, jų veikla bei įtaka darbuotojų interesams. Šios konferencijos tikslas – atgaivinti profesinių sąjungų veiklą. Tai jau trečiasis šio projekto seminaras. Ankstesni vyko Vilniuje (vasario 1-2 d.) ir Sofijoje (kovo 20-21 d.). Rygoje organizuoto susitikimo pagrindinė diskusijų tema buvo jaunimo organizavimas ir jų pritraukimas į profesines sąjungas.
Lietuvos Respublikos Darbo kodekse yra teigiama, kad profesinės sąjungos yra savanoriškos, savarankiškos ir savaveiksmės organizacijos, atstovaujančios ir ginančios darbuotojų profesines darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. Šių organizacijų veikla prasidėjo 1720 metais Didžiojoje Britanijoje kai 7000 siuvėjų susivienijo į bendrą organizaciją siekdami apginti savo teises. Lietuvoje pirmoji profesinė sąjunga (kurpių profesinė sąjunga) susikūrė 1892 metais. Taip šių organizacijų veikla prasidėjo ir mūsų šalyje. Šiuo metu Lietuvoje profesinių sąjungų veikloje dalyvauja apie tik 10% dirbančiųjų. Tokie žemi rodikliai yra būdingi ir kitoms Rytų Europos šalims.
Konferencijos metu buvo aptariama, jog profesinių sąjungų narių vidutinis amžius sparčiai didėja, o jaunimas dažnai vengia tokių organizacijų dėl jų neigiamo įvaizdžio visuomenėje. Tokios organizacijos daugeliui atrodo nepatrauklios, neveiksmingos. Todėl, buvo aptariamos kiekvienos šalies strategijos, kurios numatė stiprinti organizacijų veiklą, gerinti įvaizdį visuomenėje, informuoti apie jų veiklą bei pritraukti daugiau jaunimo. Diskusijos metu buvo pateikiamos tokios idėjos kaip: organizuoti festivalius, kurių metu būtų kalbama apie šių organizacijų veiklą; organizuoti lauko žaidimus šia tema; informuoti jaunimą mokyklose, kalbėti su paauglių tėvais apie veiklą, galimybes; maksimaliai išnaudoti socialinius tinklus bei jų teikiamus privalumus; gerinti profesinių sąjungų įvaizdį visuomenėje.
Profesinės sąjungos – kiekvieno darbuotojo galimybė pagerinti darbo sąlygas. Tačiau, pastaruoju metu šių organizacijų dalyvių skaičius pasiekė kritinį lygį Lietuvoje. Todėl, svarbu skatinti jaunimą dalyvauti organizacijų veikloje taip stiprinant organizacijų įtaką Lietuvoje bei kitose ES šalyse.