Seime svarstyta Nacionalinio vėžio instituto ateitis

autorius Ričardas

2024 m. sausio 15 d. Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkė Regina Jarošienė dalyvavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas Nacionalinio vėžio instituto likimas. Ilgą laiką kaip savarankiška tik vėžinius susirgimus gydanti ir mokslinius tyrimus atliekanti įstaiga neseniai buvo prijungta prie VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės „Santaros klinikos“.

Posėdyje dalyvausi Sveikatos apsaugos viceministrė ministrė Nerija Stasiulienė, Vilniaus universiteto ligoninės „Santaros klinikos“ direktorius Tomas Jovaiša, Nacionalinio vėžio instituto direktorius Valdas Pečeliūnas gynė sprendimą sujungti šias įstaigas į vieną, nes tai, jų nuomone, pagerins teikiamų paslaugų kiekybę ir kokybę, sumažins veiklos sąnaudas, padidins galimybes gauti daugiau europinių lėšų, nes ši pertvarka vykdoma atžvelgiant į europinę kovos su vėžiniais susirgimais politiką, kuriant visapusiškus vėžio centrus.

Visuomeninės organizacijos abejojo, kad šis jungimas yra skaidrus, atitinka Lietuvos įstatymus ir Konstituciją, bei siūlė atlikti nepriklausomą auditą, o po to atsižvelgiant į jo išvadas grįžti prie šio klausimo.

Nacionalinio vėžio institute dirbanti Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkė Regina Jarošienė komentuodama posėdį sakė: „Daugeliui darbuotojų kelia nerimą kaip sujungus dvi įstaigas bus toliau paskirstomi darbai. Prie Nacionalinio vėžio instituto, kuris dabar yra „Santaros klinikos“ dalis, buvo prijungtas tik vienas vėžinius susirgimus gydantis „Santaros klinikų“ skyrius – Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras, o vaikų, galvos ir stuburo smegenų, kaulų vėžinius susirgimus gydantys skyriai nebuvo prijungti. Be to, pilvo, ginekologinių, krūtų, krūtinės ląstos, šlapimo sistemos vėžinių susirgimų gydymas yra dubliuotas ir atliekamas abejose įstaigose.

Nors darbuotojų skaičiaus neplanuojama mažinti, Nacionalinio vėžio instituto medikai taip pat nerimauja dėl didinamų darbo krūvių, esant tam pačiam darbuotojų skaičiui. Šiuo metu profesinė sąjunga atidžiai stebi permainas“.

Profesinės sąjungos pirmininkė R. Jarošienė sakė, kad socialinis dialogas su instituto vadovybe vyksta, šakos kolektyvinė sutartis vykdoma, įstaigos kolektyvinė sutartis dar pratęsti dar dvejiems metams, tai teikia vilčių, kad darbuotojų darbo ir apmokėjimo sąlygos dėl vykstančios pertvarkos nebus pablogintos.

Visą Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį žiūrėti čia.

Palikti komentarą