Šalyje jau veikia 22 Jaunimo darbo centrai

autorius Solidarumas

Liepos 4 d., Palangoje atidarytas naujas Jaunimo darbo centras. Šis įvykis baigia pradėtą Jaunimo darbo centrų plėtrą – nuo šiol šalyje veikia 22 centrai jaunimui Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Telšiuose, Tauragėje, Utenoje, Biržuose, Naujojoje Akmenėje, Lazdijuose, Varėnoje, Joniškyje, Mažeikiuose, Šalčininkuose, Kaišiadoryse, Vilkaviškyje, Zarasuose, Visagine ir Palangoje.

„Palanga turėtų tapti ne tik poilsiautojų, bet ir jaunimo, besidominčio aktyvia darbo paieška ir informacija apie darbo rinką, vasaros rezidencija. Čia, kaip ir kituose šalies Jaunimo darbo centruose, specialistai didelį dėmesį skirs individualioms jaunuolių konsultacijoms ir padės jiems planuoti tolesnius savo veiksmus“, – pabrėžė Palangos Jaunimo darbo centro atidaryme dalyvaujantis Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis.

Jaunimo darbo centrai įkurti Lietuvos darbo biržos patalpose, tačiau tai nėra formalios darbo biržos, kuriose jaunimui reikia registruotis. Čia visos paslaugos teikiamos nemokamai, kiekvienas jaunuolis gali užeiti jam patogiu metu ir gauti išsamių patarimų. „Iš tiesų labai norėtume, kad jaunas žmogus noriai ateitų, stengiamės būti vizualiai patrauklūs, kad bent iš pradžių jaunuoliai užsuktų vedami smalsumo, o laikui bėgant suprastų, kad jiems tai naudinga“, – kalbėjo Ilona Avinienė, Visagino skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Centrų tikslas – visoms jaunimo grupėms siūlyti jų kalba suprantamas naujoviškas ir patrauklias informavimo ir konsultavimo paslaugas: teikti informaciją apie laisvas darbo vietas, mokymosi, savanorystės, praktikos ir verslumo ugdymo galimybes, aktyvią darbo paiešką, konsultuoti profesijos pasirinkimo klausimais, dirbti su jaunimu, jaunimui, darbdaviais ir socialiniais partneriais – mokyklomis, verslo centrais, verslo inkubatoriais ir pan. Labai svarbus šių centrų prevencinio darbo su jaunimu aspektas – suteikti kuo daugiau informacijos ir padėti jaunuoliams sklandžiai pereiti iš švietimo sistemos į darbo rinką. Jaunimo darbo centrų siūlomi kryptingi sprendimai ir nuoseklumas svarbūs jaunimo nedarbo mažėjimui.

Visagino savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Laimonas Abarius atkreipė dėmesį į pokyčių ir pasirinkimo svarbą jaunų žmonių gyvenime. „Kai pokyčiai vyksta, juos galima nukreipti tam tikra kryptimi, blogiausia, jei jų nėra. Tai susiję ir su jaunimo poreikiais, kurie yra dideli ir nepastovūs. Be to, jauni žmonės šiandien yra labai mobilūs, su jais nelengva suspėti. Gera alternatyva – patiems jaunuoliams suteikti galimybę rinktis ir domėtis“, – mintimis dalijosi L. Abarius.

Jaunimo darbo centrų atidarymo renginiuose dalyvavo nemažai vietos savivaldos, verslininkų, jaunimo organizacijų, švietimo įstaigų, žiniasklaidos atstovų. Būtent šio glaudaus vietos bendruomenių bendradarbiavimo reikia ir ateityje, kad būtų išlaikytas Jaunimo darbo centrų patrauklumas ir aktualumas.

Lietuvos darbo biržos informacija

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?