Spausdinti

127266326 413246476375432 1682551609299508544 n

2020 m. lapkričio mėn. 26d. virtualioje erdvėje Europos Parlamento narė Gabi Bišof (Gaby Bischoff) organizavo seminarą nuotoliniu būdu ,,Daugiau demokratijos darbe", kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas" pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch. 

Ši seminaras tai dalis Europos profesinių sąjungų konfederacijos ir Europos profesinių sąjungų instituto strategijos, kuria remiantis visą šią savaitę organizuojami renginiai  - demokratijos darbe klausimams! 

Seminare virtualiai dalyvavo virš 100 dalyvių, tame tarpe Europos profesinių sąjungų konfederacijos narės - IndustriALL Europe, Europos transporto federacijos atstovai, UNI, EFAT ir kiti.

Dabartiniu pokyčių laikotarpiu, seminaro dalyviai atskleidė, kad daugiau demokratijos darbe, tai daugiau demokratijos visuomenėje. Iki koronaviruso krizės buvo kalbama, kad nėra pakankamas socialinis dialogas, reikalaujama didesnio darbuotojų dalyvavimo ir jų atstovavimo. Tačiau dabartiniu metu situacija yra pablogėjusi. Kai kurie darbdaviai, prisidengdami krize, vengia socialinio dialogo, ragina nukelti derybas į po krizinį laikotarpį. O tai nėra priimtina darbuotojams ir jų atstovams. Darbuotojai nori būti įvykių dalyviai, ypatingai šiuo sunkiu kriziniu laikotarpiu.

Vis daugiau dėmesio skiriama darbuotojų dalyvavimui. Apie tai buvo kalbama seminare. Didesnis darbuotojų dalyvavimas procesuose suprantamas, kaip auk6tesnis demokratijos lygis. Todėl manoma, kad būtina peržiūrėti Darbo tarybų direktyvą. Manoma, kad ją reikia modernizuoti. Modernizavimo tikslas - siekti geresnio darbuotojų dalyvavimo ir Europos socialinio modelio įgyvendinimo.

 

 

 

"Prašome paremti 0,6% GPM Lietuvos profesinę sąjungą "Solidarumas"

 

Paremti         Ne dabar